Beskrivning
E-nummer: 13 060 61
Nivåväljaren NV-2 innehåller 2 stycken elektroniskt stabiliserade potentiometrar anpassade för lågnivåstyrning 1 - 10V av HF-driftdon. Utförandet är anpassat för montering på DIN-skena i apparatskåp.
NV-2 är tänkt att styras av närvarogivara för att växla mellan förinställda min- och maxvärden på ljus i utrymmen där många tändningar kan förekomma. Exempel på detta kan vara trapphus, garage, korridorer och kulvertar.
Manövrering skall ske via en galvaniskt fri växlande kontaktfunktion, se vidare bredvidstående principschema.
 Teknisk specifikation
Teknisk specifikation: 
| Max ström/potentiometer: | 100 mA | 
| Max antal armaturer: | ca 100 st | 
| Mått: | 90 x 36 x 75 mm 2 moduler | 
| Färg: | Grå | 
Filmer
Dokument och filer
Dokument (1)
        Andra produkter från samma varumärke
            
            
        - 
            
            
            
             
            
            
            
            
                
               
            BeställningsvaraArt nr. 17574
 - 
            
            
            
             
            
            
            
            
                
               
            BeställningsvaraArt nr. 17573
 - 
            
            
            
             
            
            Varumärke: ExtronicDenna bordsläsare med USB-anslutning är en multiläsare som kan läsa Mifare oc...BeställningsvaraArt nr. 17572
 - 
            
            
            
             
            
            Varumärke: ExtronicDenna bordsläsare med USB-anslutning läser Mifare DESFire passerkort och kodb...Art nr. 17571