Beskrivning
En magnetisk larmkontakt för infälld eller utanpåliggande montering i fönster eller dörrkarmar.
Cylindrisk stavtyp med brytande funktion (NC) och sabotageslinga. För utanpåliggande montering medföljer en vit plastkapsling.
Kontakt av tungelementtyp och utförd för 4-trådsanslutning. De skalade kablarna är larmslingan. Anslutningsledningen är 1,9 m lång.
Teknisk specifikation
Teknisk specifikation: 
| Max. ström: | 1 A vid 30 V. | 
| Manöveravstånd: | 15 mm | 
| Mått: | 35 x Ø 8 mm/del  plastkapslingen 45 x 17 x 10 mm  | 
Filmer
Dokument och filer
Andra produkter från samma varumärke
            
            
        - 
            
            
            
             
            
            Varumärke: AlarmtechGlaskrossdetektor för laminerat glas med transistorutgång, limmad, Polaritets...Art nr. 13645
 - 
            
            
            
             
            
            Varumärke: AlarmtechGlaskrossdetektor för laminerat glas med transistorutgång, limmad, Polaritets...Art nr. 13644
 - 
            
            
            
             
            
            Varumärke: AlarmtechMC 340S är en universell magnetkontakt med NC funktion och extra kort magnet ...Art nr. 14569
 - 
            
            
            
             
            
            Varumärke: AlarmtechMagnetkontakt med dubbla valfria motstånd, motståndsvärde anges vid beställning.BeställningsvaraArt nr. 14581